Vilo Riško bol riaditeľom Festivalu Lumen počas jeho najväčšej slávy a návštevnosti. Prečítajte si ako festival hodnotí s odstupom času. 

  1. Kto som, čo som a kde teraz pôsobím?

Volám sa Vilo Riško a ako salezián teraz pôsobím v Bardejove. Je to krásne historické mesto a sú tu veľmi milí ľudia, pozývam všetkých.

  1. Ako vyzeral festival, keď si bol riaditeľom?

Keďže sa dobro chváli samo, tak to skúsim. Bol to podľa mňa zlatý vek festivalu :-). Ja som k riaditeľovaniu prišiel, ako sa hovorí, ako slepé kura k zrnu. Najprv sme museli vyriešiť niekoľko finančných ťažkostí a taktiež akurát dochádzalo ku generačnej výmene vo vedení…, ale potom to už bola pecka. Zažili sme spolu krásne chvíle a títo schopní a horliví ľudia v tíme sem dostali viacero top gospelových kapiel. V tom období sa festival taktiež presunul z haly na trojičné námestie.

  1. Čo bolo pre Teba najťažšie počas ”riaditeľovania”?

Najťažšie bolo zlaďovanie organizačného tímu!

  1. Naopak, čomu si sa najviac tešil?

Najviac som sa tešil zlaďovaniu organizačného tímu!

  1. Prečo podľa teba vydržal Festival Lumen takú dlhú dobu?

Ja verím, že ešte ďalšiu dlhú dobu vydrží! Ale nie, v Trnave mal Lumen meno, zázemie, horlivých dobrovoľníkov a priazeň saleziánov a mesta. Ak sa toto nezmení, budúcnosť môže byť svetlá…

  1. Ako vnímaš festival teraz?

Veľmi dobre, slúži mladým kresťanom a svojou troškou prispieva k rozvoju ich viery.

  1. Čo želáš festivalu do budúcna?

Dlhú budúcnosť a schopnosť osloviť mladých silným a sympatickým kresťanským posolstvom.

Write a Reply or Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.