Prinášame vám opäť rozhovor s bývalým riaditeľom nášho festivalu. Tentokrát je to Milan Janák, ktorý bol pri festivale úžasných 5 rokov.

  1. Kto som, čo som a kde teraz pôsobím

Som salezián kňaz, momentálne pôsobím piaty rok v komunite Šaštín-Stráže v národnej svätyni Panny Márie Sedembolestnej.

  1. Ako vyzeral festival, keď si bol riaditeľom?

V hlavnom tíme festivalu som bol 5 rokov, ale riaditeľom som bol len rok. Festival bol, počas mojich rokov pri ňom, asi v najväčšom rozkvete: veľký stage na námestí, 15 tisíc mladých, parádna atmosféra, nadšení dobrovoľníci, super team aj core team. Z ľuďmi z hlavného tímu sme zostali dobrými priateľmi a pravidelne sa stretávame. Vďaka festivalu a spoločnej práci sme si našli cestu k sebe. Nikdy nezabudnem na koncerty Delirious, Switchfoot, Newsboys či LZ7. Mal som tú česť stáť na pódiu pri otvorení festivalu spolu s rektorom univerzity, primátorom mesta, otcom biskupom. Bol to úžasný rok.

  1. Čo bolo pre Teba najťažšie počas ”riaditeľovania”?

Skĺbiť prácu v miestnom stredisku s prácou na festivale. Festival bol len mesiac pred prázdninami a popri ňom boli v plnom prúde prípravné práce na prázdniny. Ďalším značným tlakom bola hmotná zodpovednosť za obe diela.

  1. Naopak, čomu si sa najviac tešil?

Najviac som sa tešil, keď som počas festivalu vnímal nasadenie dobrovoľníkov, ich zodpovednosť a práve kvôli týmto mladým, ktorí tvorili “môj tím” som prežíval obrovský entuziazmus.

  1. Prečo podľa teba vydržal Festival Lumen takú dlhú dobu?

V istom období trafil klinec po hlavičke a odpovedal na potreby mladých, ktorí prichádzali z celého Slovenska v hojnom počte.

  1. Ako vnímaš festival teraz?

Pre mňa je festival z odstupom času miestom stretnutia s priateľmi. Už pár rokov som nebol na celom festivale. Keď prídem, neustále stretávam známych, mladých a je to o rozhovoroch, spovediach, radách…

  1. Čo želáš festivalu do budúcna?

Festivalu želám, aby sa znovu pokúsil trafiť klinec po hlavičke, aby sa ľudia v tíme nebáli klásť si správne otázky a hľadali úprimne odpovede.

Write a Reply or Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.