Nadupané ska prichádza do Trnavy po tretíkrát. Z juhovýchodnej Európy pricestuje na Festival Lumen energická sedemčlenná kapela. Jej meno je October Light, pochádza z Chorvátska a zloženie jej členov je veľmi neobvyklé; všetci členovia skupiny zdieľajú len dve priezviská. Štyria bratia a jeden bratranec sa po predošlých hudobných skúsenostiach rozhodli v roku 2005 spojiť svoje sily a založiť spoločnú kapelu. Pokrvní príbuzní Petar (spev, trúbka), Filip (spev, trombón, syntetizátor), Marco (tenor saxofón), Benjamin (gitara, vokály)  a Stjepan (basová gitara, vokály) Horvatovci sa dokonale dopĺňajú: „Strávili sme šestnásť rokov v susedstve nášho bratranca, takže vieme, ako každý z nás dýcha,“ hovorí Petar, najstarší brat. Neskôr sa ku kapele pridal Jošua Kovačević (alt saxofón), Abel Kovačević (bicie) a Ruben Horvat (trombón, zvukár).

Chlapci z October Light chcú využívať svoje dary a byť svetlom vo svete, najmä pre mládež. Albumy Songs we wrote so far (2009) a Free (2011) sa nesú v štýle ska, no kapela a jej piesne sú čím ďalej univerzálnejšie s prvkami rocku i punku. „Chceme byť zaujímaví pre čo najviac ľudí a nechceme byť zaškatuľkovaní v kolónke označenej ska.“ hovorí klávesák Filip. Svojimi textami šíria dobrú náladu a pozývajú poslucháčov viac do hĺbky. Po početných vystúpeniach je už October Ligth známy svojimi vzrušujúcimi a pútavými živými koncertami. Na Festivale Lumen sa chlapci predstavia už tretí krát. Po vystúpeniach v roku 2011 a 2014 prichádzajú do Trnavy opäť. Nenechajte si ich ujsť na Festivale Lumen 2017!

October Light - Free 2011

October Light // Promo

Write a Reply or Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.