Sme veľmi šťastní, že vám môžeme predstaviť headlinera Festivalu Lumen 2017. Je ním kapela Switchfoot. Na svojom konte majú ocenenie Grammy, 10 štúdiových albumov, pričom prvý vydali už v roku 1997. V roku 2010 vystúpili na Festivale Lumen a po siedmich rokoch sa vracajú osláviť naše 25. narodeniny. Dámy a páni headlinerom Festivalu Lumen 2017 je Switchfoot.

FB/Promo/Switchfoot

Switchfoot je americká alternatívna rocková kapela, ktorá s albumom Hello Hurricane získala v roku 2011 ocenenie Grammy za najlepší rockový gospelový album.

Kapela pochádza zo San Diega v Kalifornii a tvoria ju Jon Foreman (spev, gitara, klávesy), Tim Foreman (basová gitara, sprievodný spev), Chad Butler (bicie, perkusie), Jerome Fontamillas (klávesy, gitara, sprievodný spev) a Drew Shirley (gitara, sprievodné vokály). Po prvých úspechoch na kresťanskej rockovej scéne prišlo svetové uznanie, keď sa štyri z ich piesní objavili vo filme Walk to Remember z roku 2002. Toto uznanie dopomohlo k vydaniu úspešného albumu  The Beautiful Letdown v roku 2003, ktorý obsahoval hity “Meant to Live” and “Dare You to Move“ a jeho predajnosť prekročila hranicu 2,6 milióna predaných kópií. Switchfoot už vydal spolu desať albumov, preslávil sa svojimi energickými vystúpeniami a zaradil sa medzi svetovú gospelovú elitu. K najväčším úspechom treba určite zarátať aj soundtracky k filmom ako Letopisy Narnie čo Spider-man.

Pred siedmimi rokmi mal Switchfoot nezabudnuteľný koncert na Festivale Lumen. Veľa z vás si určite pamätá preplnené trojičné námestie a úžasnú show, ktorú Switchfoot predviedol. Tento rok sa určite môžeme tešiť na ešte vymakanejší koncert než naposledy, v ktorom kapela predstaví najnovšie skladby.  25. výročie Festivalu Lumen zakončí v sobotu večer headliner festivalu — kapela Switchfoot!!

5 comments

 1. Jako mnohaletá skalní fanynka této úžasné skupiny počítám dny, kdy je znovu na živo uvidím. Děkuji pořadatelům, že je pozvali a děkuji Bohu, že Switchfoot pozvání přijali. Tyto skutky mi dávají víru, jak moc nás Bůh miluje.

  Odpovedať
 2. Sounds good!!! Very good 😉 Byl jsem před 7 lety a nemělo to chybu! Dá-li Bůh, tak zrovna potvrzuji účast…rovnou s celou rodinou. Mohu to nazvat vzkříšení LUMENU? 🙂

  Odpovedať
 3. pred 7 rokmi som išla, konečne, po prvý raz na Lumen (a zároveň jediný raz, kedy som bola na celom festivale 🙂 ) a Switchfoot bol zážitok….a tento rok si zážitok prídem veľmi rada zopakovať, už sa teším <3

  Odpovedať
 4. Bol to nezabudnuteľný zážitok, ďakujem organizátorom Lumenu, som Trnavčanka, dúfam, že Lumen bude pokračovať a že ešte uvidím znovu Switchfoot! Ďakujem za nich boli úžasní!

  Odpovedať
 5. Chcem organizátorom poďakovať za vystúpenie kapely SWITCHFOOT, boli úžasní, skoro denne si púšťam ich skladby, prosím Vás, ešte niekedy by som ich chcela uvidieť na Lumene, modlím sa k bohu, aby sa mi to splnilo, teším sa na Lumen 2018 <3

  Odpovedať

Write a Reply or Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.