Vstup na program, ktorý je súčasťou spoplatnenej XL zóny, je možný iba účastníkom, ktorí majú na ruke látkový identifikačný náramok. Tento obdržíte v INFO stánku (výmenou za QR kód, ktorý vám prišiel po zakúpení lístka v predpredaji) alebo na ŠKOLE, pokiaľ máte zakúpené aj ubytovanie.

PROGRAM FESTIVALU

Aj tento ročník festivalu sa programovo skladá z dvoch súčastí. Program zdarma ponúka koncerty na hlavnom pódiu, koncerty na Gospeltalent stage-i, prednášku Mariána Kuffu v Mestskej športovej hale, prednášky a workshopy, detský program a samozrejme duchovný program.
Spoplatnená časť festivalu sa nazýva XL zóna a jej kompletnú ponuku nájdete nižšie.

Kompletný program nájdete tu.

MAPA

Na mape nájdete zvýraznené miesta, na ktorých sa odohrávajú programové súčasti festivalu. Link na mapu je tu.

XL ZÓNA (XL NÁRAMOK)
Spoplatnená zóna festivalu, ktorej súčasťou sú: Godzone Acoustic Night, film V mene Krista, koncert Janais, tanečné divadlo ATak, improvizačné zoskupenie 3T, talkshow Mariána Čekovského ČEKY POINT, diskusiu s vojnovým fotografom Jánom Husárom, tanečný workshop s Dominikou Mirgovou a VIP CREW a AFTERPARTY.

Okrem programu majú držitelia XL náramku možnosť využívať tieto výhody:
• Úschovňa batožiny ZDARMA
• 50% zľava do Lanového Centra v Trnave
• Vstupné na mestskú vežu pre XL: dospelí 2 €, študenti 1,50 €, deti 0,50 €
• 5% zľava na nákup výrobkov v predajni APIMED
• Ponuka Fefe Café – Espresso 1 €, Cappuccino 1,30 €, Lumenccino 1,50 €
• Ponuka Spaghetti Leviathan – Festival Lumen menu (cestoviny + Kofola) 2 €
• Ponuka v McDonald´s – ľadová káva za 0,99 €

Lístky do XL zóny si môžete zakúpiť v stánku informácií za 14 €.
Ak ste si lístok do XL zóny zakúpili v predpredaji, je potrebné, aby ste si ho zamenili za látkový identifikačný náramok:
– ak máte zakúpený IBA lístok do XL zóny —> náramok obdržíte v stánku INFORMÁCIÍ
– ak máte zakúpené aj UBYTOVANIE —> náramok obdržíte pri ubytovaní na škole

PREDNÁŠKY A WORKSHOPY
Prednášky a workshopy budú prebiehať v 2 blokoch počas sobotňajšieho predpoludnia na rôznych miestach (viď mapa). Vstup NIE JE SPOPLATNENÝ. Kompletnú ponuku prednášok a workshopov nájdete tu.

PROGRAM PRE DETI
Detský kútik sa nachádza na Radničnom nádvorí a poskytuje priestor pre rodiny s deťmi. Deťom ponúka možnosť zahrať sa v príjemnom prostredí a využiť dostupné atrakcie a aktivity. Rodičia majú možnosť občerstviť sa v neďalekej Rehoľnej kaviarni.
Program detského kútika bude prebiehať na Gospeltalent stage-i (Pešia zóna pred Radnicou) v sobotu:
14:00 Bláznivá Božka a jej kolobežka – Smolenický zámok – Voda nad zlato (divadlo pre deti)
15:00 Braňo Jobus – Beseda o knihách Jobusových
16:00 Bláznivá Božka a jej kolobežka – Vodný hrádok Červeník – Šalviový kvietok (divadlo pre deti)

UBYTOVANIE NA ŠKOLÁCH
Je zabezpečené na základných školách (pozri mapu) až do nedele 5. júna 2016.
Žiadame ubytovaných na školách, aby najmä v nočných hodinách boli ohľaduplní a zachovali nočný kľud, ako voči spolubývajúcim, tak aj voči občanom mesta Trnava. Ubytovanie chlapcov a dievčat je oddelené a žiadame vás o rešpektovanie tejto podmienky. V piatok sa môžete ubytovať na školách od 14:00. Ubytovanie v nedeľu zabezpečujeme
do 8.00. Prosíme preto, aby ste do 8.00 opustili základné školy. Rešpektujte pokyny usporiadateľskej služby na školách. Organizátor nezodpovedá za odcudzenie alebo stratu osobných vecí na školách.

QR kód z rezervačného systému vám naši dobrovoľníci vymenia na škole, na ktorú máte zakúpené ubytovanie. Tu vám zároveň vymenia Lístok do XL zóny za látkový identifikačný náramok.

MESTSKÁ HRA
Zoznam úloh, ktoré sú súčasťou mestskej hry, si môžete vyzdvihnúť v INFO stánku. Pokyny k plneniu úloh nájdete priamo v zozname a jediné, čo budete potrebovať, je mobilný telefón s fotoaparátom. Súťažíte vo dvojiciach, vyhodnotenie prebehne priamo na festivale a obaja členovia víťaznej dvojice získajú outdoorovú Full HD kameru.

PARKOVANIE V TRNAVE
Parkovanie v centre mesta je spoplatnené od 8:00 do 18:00 sumou 50 centov/hodina. Bezplatné parkovanie je možné na uliciach Študentská, Spartakovská (parkovisko pri Bille), Veterná (parkovisko pri Tescu).

 

Máte otázku, ktorá tu nie je zodpovedaná? Napíšte nám na info@festivallumen.sk alebo na Facebook udalosť.