Človek, ktorý nemá dokončenú strednú školu, ale študoval na Oxforde morskú biológiu a správanie žralokov, aby sa bez ochrannej klietky mohol k nim priblížiť vo svojich filmoch pre National Geographic. Pre niektorých možno blázon, ktorý sa ako fotograf pohybuje v bojových líniách Iraku, Sýrie, Ukrajiny, aby zachytil dopad vojny na civilistov.

Človek, ktorého už niečo len tak nerozhodí, no počas pobytu dokumentujúceho boje asýrskych kresťanov proti Daíšu – tkzv. Islamskému štátu, nemohol spávať a doteraz má pri niektorých spomienkach zimomriavky.

V neposlednom rade aj zakladateľ neziskovej organizácie „Earth Cause“, ktorá sa aktuálne venuje dvom projektom: Lekárskej misii v Keni, vďaka ktorej lekári zo Slovenska a Čiech operujú deti, ktoré majú srdcové problémy. Druhý projekt zaobstaráva varené jedlo pre imigrantov, ktorí sa nachádzajú na hraniciach Rakúska a Maďarska.

Dokumentarista a vojnový fotograf Ján Husár vám ponúkne pohľady, fotografie a videá z jeho práce v sobotu v Kine Hviezda o 16:00. Lístky v predpredaji do celej XL zóny festivalu si môžete zakúpiť tu: http://www.fln.sk/2016/predaj/
Výber tvorby Jána Husára z jeho Instragram profilu.

Viac fotografií nájdete na instragrame: https://www.instagram.com/janhusar/

 

Prezentačná fotka článku: Paco Serineli