Ahojte Lumeňáci, tento rok, ako už možno viete, sme nadviazali spoluprácu s Gospeltalentom. Dokonca, minuloročný Stejdžik sme prenovali na Gospeltalent Stage!  Predstavujeme vám teda víťazov, ktorí sa predstavia na Festivale Lumen 2016.

Lýdia Rišová (víťazka v kateorií speváčka): “Som mladá interpretka pôvodom z  Považskej Bystrice. Pracujem ako dobrovoľníčka na ranči v Kráľovej Lehote. Hudba je neoddeliteľnou súčasťou môjho života a chcem ju rozvíjať naplno. Mojím cieľom je prinášať ľuďom hudbu, ktorou chcem osláviť Pána Boha a privádzať ich do Jeho prítomnosti. Túžim byť nástrojom k tomu, aby každý človek mohol zažiť nebo už tu na zemi. Túžim vidieť premenené srdcia, ktoré budú plné snov a Jeho túžob.”

Vladímír Regás (víťaz v kategórií spevák): “Ahoj volám sa Vlado Regás som z Veľkých Loviec okres Nové Zámky, vyštudoval som sociálnu prácu a špeciálnu pedagogiku, pracujem v cirkevnej materskej škole v špeciálnej triede ako asistent. Hudbu využívam aj pri svojej práci. Moja tvorba je vlastne iba reakcia na všetko čo sa odohráva v mojom vnútri, je to pre mňa veľmi prirodzené takto sa vyjadrovať. Gospel je pre mňa veľmi hodnotná hudba keďže, hovorí zmysle a smerovaní ľudského života, a skrýva v sebe veľa energie, budem rád keď prídete na Festival Lumen a načerpáte novú silu na ďalšie krásne dni.”

Way to go (víťazi v kategórií skupina): “Way to go je kresťanská kapela, ktorá vás na prvý pohľad zaujme svojou odlišnosťou a to hlavne vďaka ich výhradne pánskemu zloženiu a svojskému charakteru hudby, ktorý vás nezanechá chladným. Hrajú prevažne vlastnú tvorbu, ktorá by sa dala charakterizovať ako moderná hudba, do ktorej je vložená neobyčajná hĺbka a to hlavne pomocou textov, ktorými budete oslovení. Way to go hrá na akustických nástrojoch a s obľubou používa viachlasný spev, dvojhlasný a trojhlasný. Ich koncert je pre vás príležitosťou ponoriť sa do umenia hudby a prežiť pritom duchovný zážitok, po ktorom budete odchádzať domov naplnení.”