Lumeňáci, dnes máme pre vás ďalšiu peknú novinku. Hudba z Marsu sa opäť vracia na pódiá a vy budete pri tom už v sobotu 4. júna 🙂

Hudba z Marsu účinkovala na Festivale Lumen v roku 2011 a viacerým vám isto nie je neznáma. Trochu histórie však nezaškodí. 🙂

Táto kapela, ktorej žáner sa radí do takzvaného ethno − ska je na slovenskej hudobnej scéne už poriadne dlho. V roku 1996 ju založila partia kamarátov zo školských lavíc a prvýkrát pod názvom Hudba z Marsu spolu vystúpili na hudobnom festivale HuliFest. Zakladajúci členovia Sigi, Štofo, Macho, Vešpík a Katka čoskoro nahrali prvý album Supervýlet. Vďaka nemu spoznalo Hudbu z Marsu celé Slovensko. Najviac sa preslávila pieseň s videoklipom Klára a Gogo. Ďalšie nahrávky ako Slečna, Jetoleto, Gogo a prasa, Rege sa postupne uplatňovali na rôznych punkových a reggae kompiláciách.

V roku 2001 kapela vydala druhý album Cosmodisc. Skladba Šakalík sa stala jednou z najúspešnejších piesní vtedy najpočúvanejšieho rádia Koliba a progresívna skladba Compuphonic sa udomácnila v druhom najpočúvanejšom Fun rádiu. Osviežením albumu bola aj cover verzia Majka z Gurunu, ktorú Marťania pôvodne nahrali pre STV.

V treťom albume Trávnice z roku 2005 sa objavili aj etno experimenty – skladby, v ktorých kapela použila vzorky zo starých etnologických platní so slovenským folklórom. Najznámejšími sa stali piesne Fialový kvet, Nahaj ma!, Výberové vibrácie a iné.

V roku 2009 Hudba z Marsu vydala kapela štvrtý album Idoli. Disko piesne sprevádzala ľudová hudba a kapela spolupracovala aj s folklórnym súborom Trnafčan. To viedlo ku vzniku svojskej worldmusic skladby Na hubách, ktorá bodovala v národnom kole Eurovison Song Contest 2009. Úspešnými singlami sa stali aj tanečné piesne Disko a Tanečná.

Za takmer 20 rokov účinkovania si Hudba z Marsu získala tisíce fanúšikov a odohrala stovky koncertov. Okrem viacnásobného účinkovania na festivale Pohoda, vystúpili aj na festivale Sunrock v Belgicku. V poslednom období je kapela stále žiadanejšia aj v Čechách. Na Festivale Lumen si môžete kapelu vypočuť v Sobotu na Trojičnom námestí.

 

Zdroj: http://bandzone.cz/hudbazmarsu?at=info