Improvizačné divadlo 3T spája kultúru aj zábavu zároveň.  3T- tri tvorivé tvory tvoria traja herci, skúsení improvizátori Juraj „Šoko“ Tabaček, Stano Staško a Lukáš „Pucho“ Puchovský, ktorí svojimi scénkami rozosmejú a roztlieskajú každého.

3T nepatrí medzi predstavenia, ktoré si pozriete raz a dosť. Každé jedno predstavenie je totiž iné a jedinečné. Ich humor vzniká priamo na javisku. Trojica chalanov spolupracuje s divákmi tak, že témy od divákov vyžrebované priamo na mieste vtipne zaimprovizujú a ešte si aj požičajú predmety z publika.  Zakaždým vytvárajú novú a nepredvídateľnú divadelnú hru, čo v praxi znamená, že vytvárajú dej, postavy aj prostredie. Spracúvajú vlastné skúsenosti i spontánne podnety do autentického príbehu.

Chlapci z 3T spolu hrajú už 11 rokov a na konte majú už viac než 430 odohratých predstavení. Dokonca sú aj saleziánskymi odchovancami! Títo šikovní improvizační umelci hrajú v kluboch, divadlách, či festivaloch na Slovensku a dokonca aj v Česku. Minulý rok sa na festivale objavili v roli moderátorov osláv 200. výročia narodenia zakladateľa saleziánov don Bosca,  no vidieť ich budete môcť aj v sobotné popoludnie na Festivale Lumen 2016.