Narodil sa v Spojených štátoch, no korene mu siahajú až do Estónska. Meno Levi pochádza z mena jeho stýka, ktoré bolo Leevi –  Daniel si z neho zobral základ  a tak vznikol aj názov kapely: Daniel Levi. Daniel často zdôrazňuje, že táto formácia je skupinový projekt a nie jeho sólová aktivita.

Keď mal 26 vydal svoj prvý singel. Do hudobného priemyslu vstúpil pomerne starý, avšak Daniel tento čas opisuje ako najideálnejší: ”Nemyslím si, že to bolo vedomé rozhodnutie, bolo to niečo, čo sa stalo automaticky a stalo sa to presne vtedy, kedy sa to malo stať. Nikdy som sa nerozhodoval kedy začnem spievať aj pre ľudí. Skôr to vyplynulo z toho, že vždy som chcel písať a spievať piesne.”

Teraz už ale k songom. Sú univerzálne s rockovým nádychom a naozaj sa zdá, že celý Danielov repertoár je precízne vystavaný na veľké koncerty.  Zároveň ale všetky texty piesní pramenia z osobných skúseností. “Cítim, ako keby boli tieto piesne priamo z môjho srdca, emócií a zážitkov z môjho života. Názvy a aj celé skladby sú súčasťou toho, kto som. “

Daniel Levi band tvoria: Danielov brat Josh Viinalass (bicie), Timo Ilves (gitara), Liivi-Kalli Lätte (klávesy) a Kata Lige (basa). Daniel a jeho kapela  sa zišla v ich kostole v Tartu. Tamojšie spoločestvo je pre nich veľkou podporou.

Na záver spomenieme už len jednen bonbónik, a to že Daniel Levi sa pokúšal dostať do Eurovision Song Contest, no cez Estónske finále sa mu nepodarilo prebojovať. My však dúfame, že o to väčšiu atmosféru vytvorí na Festivale Lumen. Môžte sa naňho a celú jeho kapelu tešiť v sobotu večer!