Sú plní energie, radosti a šťastia. Nohami na zemi, ale srdcom v nebi. Hrajú Rock. Hrajú Pop. Dokonca aj electro obohatené o trubky a trombóny. Priatelia, predstavujeme vám kapelu Good Weather Forecast!

GWF nie je len taká obyčajná kapela. Okrem skladania piesní sú chalani spojení s jedným podstatným zámerom: ohlasovať mladým ľuďom Ježiša Krista. Hudba je prostriedok, ktorý sa  často mení, ale posolstvo zostáva rovnaké.

Len v roku 2014 Good Weather Forecast videlo vyše 100.000 mladých ľudí na viac ako 40 stredných školách a festivaloch v desiatich krajinách na dvoch kontinentoch. Koncerty GWF sú plné explozívnej energie, život oslavujúch piesní a predovšetkým Ježišovho posolstva, ktoré prináša svetlo do stratenej generácie.

V lete 2015 kapela vydala nový album “We Glow” pod britstkou značkou “Light”, založenou a vedenou ich dobrými priateľmi z LZ7.

Vystupovali na festivaloch s kapelami ako Switchfoot, Superchick a Anberlin. Kapela Good Weather Forecast vyhrala ocenenie David Award for Best Newcomer of 2011, čo je najprestížnejšie ocenenie na kresťanskej hudobnej scéne v Nemecku. Veľkým úspechom kapely bolo aj otvorenie najznámejšieho gospelového festivalu Flevo v Holandsku práve ich vystúpením.

Na záver spomenieme, že chalani nahrali celkovo 5 albumov s názvami: End Of Rainy Days (2008), Love Radiator (2010), Shout For Your Glory (2012), DREAMCITY (2012) a We Glow (2015).

 

GWF na Festivale Lumen 2013

Nov