Priatelia! Predstavujeme vám ďalšiu kapelu, ktorá sa predstaví na hlavnom pódiu Festivalu Lumen 2016. Je ňou nemecká formácia Warum Lila!

Vita, Anton, Frido a Eric sú jasnými predstavitelmi Indie-rock-popu s textami na zamyslenie, no stále sa snažia byť čo najbližšie ku svojím fanúšikom. Rok 2012 bol ich štartovacím a je neuveriteľné, že aj keď všetci členovia majú niečo po dvadsiatke, odohrali vyše 300 koncertov. Taktiež majú za sebou spoluprácu s Jennifer Rostock alebo Switchfoot. Na festivaloch tiež doprevádzali mená ako Casper, Andreas Bourani, Tim Bendzko, the Donots a mnoho ďalších. V roku 2013 vyhrali German Rock Price a dostali príležitosť hrať pred 10 tisícovým publikom v Štutgarte. V roku 2014 poprosili svojich fanúšikov o pomoc pri zbieraní financií na ich debutový album. Vyzbierali 24 tisíc eur!

Po dvoch rokoch tvrdej práce sa chalani dočkali a 19. februára vydali dlho očakávaný album. Niektoré skladby boli hotové na začiatku ich kariéry, iné zas zložili krátko pred dokončením CD. Preto tento album nie je len ich debutovým, ale je ozaj BEST OF za uplynulé dva roky.

Pieseň “Satellit” (vyšla 5. februára) je ich najnovším singlom. Text hovorí o tom, že človek nikdy nie je sám ani v najťažších časoch. Či už má priateľa, rodinu alebo Boha – vždy má niekoho, na koho sa dá spoľahnúť.  Presne ako družice obiehajúce Zem.