Stejdžík je malé pódium, ktoré sa bude nachádzať pred vstupom do Radničného nádvoria, na pešej zóne. Na tomto mieste vám v piatok ponúkneme koncerty 3 gospelových kapiel, ktorí vyhrali súťaž Festival Lumen Challenge. Následne na tomto mieste odohrajú svoje koncerty aj 3 trnavské formácie. Sobota na Stejdžíku bude zase patriť detským predstaveniam. Všetky programy, ktoré sa odohrajú na Stejdžíku budú prístupné ZDARMA!

Program malého pódia “Stejdžík”:
Piatok
15:00 – 15:40 – Bétel (Festival Lumen Challenge 2015)
16:00 – 16:40 – My Revolution (Festival Lumen Challenge 2015)
17:00 – 17:40 – Poetica Musica (Festival Lumen Challenge 2015)
19:30 – 20:25 – Juraj Tauber (trnavský hudobník)
20:30 – 21:30 – Graeme Mark (trnavský hudobník)
22:00 – 23:00 – Impaco Trio (trnavská formácia)

Sobota
14:00 Divadlo Agapé – cestovateľská rozprávka –Dúhový autobus
15:00 Čítanie rozprávkových kníh s Braňom Jobusom
16:00 Divadlo Agapé – Príbeh malého srdiečka
17:00 Večerná rozprávka

Bétel

Skupina BETEL (predtým P4C) v dnešnej podobe vznikla v septembri v roku 2010 po mnohých zmenách. Boh nás postupne na prelome rokov 2007/2008 vyučoval mnohými spôsobmi, ako je dôležité zmeniť klasický stereotyp a byť s ním v každej situácii a toto chceme ponúknuť ľuďom okolo nás. Chcem ho priblížiť ako Otca tam, kde je to najviac potrebné. Nechceme zostať len pri koncertoch či vystúpeniach, ale vytvárať jednotné spoločenstvo ako jeden Boží národ.

My Revolution

My Revolution je víc, než jen hudba. Svými texty se snaží reflektovat společenské dění dnešní doby. Nezajímají nás stálé dohady o finanční krizi a politice. Tady se mluví o společenské krizi, o lidech bez Boha, bez lásky a bez porozumění. O společnosti která myslí jen a jen na sebe a nedokáže nikomu nic darovat. Příjde ti taky, že dnešní době něco zoufale chybí?

Poetica Musica

Poetica Musica je tvorivá skupina, ktorá spája mladých talentovaných ľudí s cieľom vytvárať, ponúkať a prezentovať umelecké programy na rôzne spoločenské a duchovné témy a v nich poetickou a hudobnou formou sprostredkovávať hodnoty, príbehy, postrehy zo života.
Stálymi členmi sú Martin Gnip (koordinátor, autor námetov, textov), Zuzana Eperješiová (texty, hudba, klavír, spev), Michal Lörinc (bicie, klávesy), Peter Jakab (gitara, mix, mastering), Pavol Jakab (basgitara). Najvýraznejšou postavou v hudobnom zoskupení je Zuzana Eperješiová, autorka piesní, hudobných motívov, zamyslení a básní.

Juraj Tauber
Juraj je spevák, ktorý sa vydal sám s gitarou na potulky, po divadelnej hre, ktorú napísal môj sen, zvanú život. Hrá štýlovo nenaladený.

Graeme Mark
Pesničkár a skladateľ pôvodom zo Severného Írska, ktorý vo svojej tvorbe využíva prvky soulu a keltskej spirituality.
Jeho pesničky sú inšpirované rôznymi bizarnosťami života. Ako sám hovorí, jeho piesne „pripomínajú zvuky írskeho mora a ducha keltskej spirituality, ktorú je možné v Írsku ešte stále cítiť.“ Počas koncertu budeme premietať aj fotky z Írska.

Impaco Trio
Impaco Trio vzniklo ako projekt troch mladých muzikantov v júli 2014. Východiskom projektu bolo nadviazanie na tvorivý odkaz našich vzorov, predovšetkým slovenských projektov založených v posledných desaťročiach výbornými muzikantmi u nás. Hudba, ktorú hráme by sa dala charakterizovať ako kultivovaný pop s prvkami jazzu, R´n´b, klasiky a filmovej hudby, častokrát sprevádzaná groovovým základom. Celá naša tvorba vzniká výhradne improvizáciou danou našimi emóciami, preto pri live hraní nám nikdy nechýba tvorivosť.