Lumeňáci, ako sme sľúbili predstavujeme prvých dvoch hostí Pištu Vandala, ktorého talkshow s názvom “Obludárium”, vám ponúkneme v XL zóne v piatok o 19:30 v Kine Hviezda. Lístky do XL zóny a taktiež rezervácie s vyhradeným miestom si môžete zakúpiť cez fln.sk/tickets/ už len 5 dní (do 29. mája) !

Pišta Vandal si pozýva do svojej talkshow zaujímavých hostí z rôznych oblastí života a inak tomu nebude ani na Festivale Lumen. Pozvanie do Obludária prijali aj hostia: brat Félix a Laco Ďurkovič. Ďalšieho zaujímavého hosťa zverejníme už o pár dní!

Brat Félix je františkán, ktorý sa ostatných 10 rokov venuje nepočujúcim. Učí na základnej aj strednej škole, stretáva sa s nepočujúcimi dôchodcami a slúži sv. omše v posunkovej reči. Okrem toho sa začal venovať aj pastorácii Rómov. Na otázku, čo ho baví na rehoľnom živote odpovie: “Sloboda.” O živote v komunite, ale aj jeho aktivitách povie viac v Obludáriu počas Festivalu Lumen.

Laco Ďurkovič je slovenský občiansky aktivista a novinár. Založil a angažoval sa vo viacerých mimovládnych organizáciách. Založil prvý profesionálny útulok pre zvieratá, verejne sa postavil neonacizmu, otváral kontroverzné témy, organizoval viacero celoslovenských kampaní. Popri iných aktivitách sa zúčastnil aj misie v Hondurase, kde učil domorodcov v necivilizovanej osade angličtinu a prácu s počítačom. Založil a 5 rokov aj viedol občianske združenie Ľudia proti rasizmu, ktoré ako prvé OZ rozsiahlo upozornilo na neonacizmus a rasové násilie na Slovensku. V roku 2010 založil Ligu Otcov – občianske združenie zamerané na obhajobu spravodlivosti a práv detí a rodičov.