Lumeňáci, workshopom a prednáškam venujeme veľkú pozornosť a sme radi, že vám postupne budeme môcť predstaviť zaujímavé témy a hostí, ktorých sme pozvali na Festival Lumen 2015.

Kompletný zoznam workshopov bude zverejnený v polovici mája, zatiaľ sa môžete tešiť na týchto hostí:

 • Pavol Hudák – Láska znamená ty

  Osobná láska je zakúsením hĺbky ľudskej duše otvárajúcej horizonty nových možností. Mať skutočne rád znamená prekonať vlastné ja. Vzťahy mladých sú viac o hľadaní seba pri druhom človeku. Ako si pomôcť pri budovaní vzťahu? Ako objaviť dievča alebo chlapca svojich snov? Niekto sníva svoj život a niekto žije svoje sny. Poďme žiť!

 • Manželia Baginovci – Sexualita v manželstve a pred ním

  O sexualite, zdržanlivosti, pokušeniach, o sebadarovaní a o mnohých ďalších aspektoch predmanželského i manželského života bude prednáška, ktorú povedú manželia Ing. Kamil Bagin a Mgr. Katarína Baginová.

 • Exorcista Jezef Maretta – Duchovný boj

  Diabol je porazený, ale do druhého slávneho príchodu Ježiša Krista bojuje o teba – Božie dieťa. Príď si vypočuť a beseduj o pasci Zlého a ochrane Ježiša Krista. Knihy, ktoré sa dotýkajú tejto tematiky, bude možné si zakúpiť po skončení prednášky.

 • Jozef Demjan s manželkou – Homosexuálny život mi nepriniesol šťastie

  Osobné svedectvo Jozefa, ktorý v minulosti viedol homosexuálny život. Spolu s manželkou odpovie na vaše otázky v spoločnej diskusii. Krásny príbeh Júlie a Jozefa sa stal celoslovensky známym po odvysielaní v relácii Modré z neba. Diskusia bude spojená s filmom “Tretia cesta“ a o hudobnú stránku workshopu sa postará skupina Gyvipen.

 • Tanečný workshop so skupinou LADYLICIOUS

  Obľúbenci tanca si tento rok na festivale prídu na svoje. Tanečný workshop povedú sympatické baby z tanečnej skupiny LADYLICIOUS.

 • Juraj Sasko – Ako idú dokopy cestovanie a online marketing

  O tom, ako začal podnikať a cestovať a aké ovocie to prinieslo, príde porozprávať zakladateľ úspešnej digitálnej agentúry VISIBILITY – Juraj Sasko.

 • Miroslav Mikolášik – Prenasledovaní kresťania – novodobé mučeníctvo a náš postoj

  Očami diplomata a europoslanca na pulze diania MUDr. Miroslava Mikolášika.

 • Angelika Vavrová – Sebakritika a Sebaľútosť

  Dve „disciplíny“, ktoré na olympiáde ľudského nešťastia a smútku zaberajú víťazné pozície. Pre niektoré národy je národný šport futbal alebo rugby, a pre nás to je sebaľútosť, sebakritika a seba odcudzovanie.Čo v skutočnosti tieto pojmy znamenajú, ako veľmi ovplyvňujú náš život negatívnym smerom a čo spraviť aby sme tomuto nezdravému životnému štýlu holdovali čo najmenej sa dozviete na tomto workshope.

 • Juraj Jurica – Dôležitosť predmanželskej prípravy snúbencov vo svetle cirkevného práva

  Je zjavné, že snúbenci sa nepripravujú iba na sobáš, ale v prvom rade na manželstvo.
  Doba pred svadbou je pre snúbencov časom mimoriadnych milostí a darov, ale aj osobitných výziev.
  Samotná teológia i cirkevné právo sú nám nápomocné a účastníci prebiehajúcej Synody o rodine v Ríme sa týmto aj zaoberajú. Spolu teda budeme hľadať odpovede na otázky:
  Aké sú vlastnosti sviatostného manželstva? Prečo je v dnešnej dobe toľko rozvodov, ako im predísť? Moje dievča nie je pokrstené, je to problém? Chodím s evanjelikom, na čo sa mám pripraviť? Predmanželská čistota – nepotrebná čnosť? Čo by som určite mala/chcela vedieť o svojom snúbencovi ešte pred sobášom? Čo by som určite mal/chcel vedieť o svojej snúbenici ešte pred sobášom?

 • Matúš Sitár – Dá sa dokázať, že Boh existuje?

  Vieme, že Boh je alebo tomu len veríme? Sú dôkazy Božej existencie iba cestami? Dá sa o Božom jestvovaní racionálne diskutovať s neveriacimi? Na tieto i na mnoho ďalších otázok bude odpovedať a s vami diskutovať Matúš Sitár zo Spoločenstva Ladislava Hanusa.