Don Bosco – svätec, ktorý je pre jeho blízky vzťah k mladým samozrejmou súčasťou nášho festivalu, sa na Festivale Lumen zastaví aj osobne! Zakladateľ rehole Saleziánov prostredníctvom svojich nástupcov ovplyvňuje milióny ľudí po celom svete. Relikvie Don Bosca budú vystavené počas celého festivalu vo Františkánskom kostole. Neváhajte preto, a určite sa za Don Boscom „zastavte na kus reči“.
“Púť” relikvií začala v roku 2009 pri príležitosti 150. jubilea od založenia rehole Saleziánov a bude trvať až do 15. augusta 2015 (oslavy 200. výročia od narodenia dona Bosca).
Saleziánska rodina sa stretne na „birthday party“ v mestskom amfiteátri v piatok 5. júna 2015 o 22:00 počas Festivalu Lumen a 200-ročnicu oslávime v širokom kruhu – pozvaní sú naozaj všetci, ktorých Don Bosco svojím životom oslovil a ktorým pomohol nájsť v živote Boha, zmysel a radosť.

Don Bosco Birthday Party

Počas programu Don Bosco birthday party si pripomenieme aj vďaka zaujímavým hosťom široké spektrum oblastí, ktorým sa don Bosco venoval. Celou oslavou budú divákov sprevádzať známi moderátori, nebude núdza ani o hudobné a tanečné vystúpenia, v jednotlivých blokoch sa predstaví aj spoločný darček, ktorý tvoria samotní mladí zo saleziánskych stredísk ako vyjadrenie vďaky donovi Boscovi. A ako na správnej narodeninovej oslave nebude chýbať ani torta pre oslávenca, či ďalšie prekvapenia.

 

Relikvia
Socha obsahuje v hermeticky uzavretej nádobe zo zinku relikviu: pravé rameno dona Bosca. Socha znázorňuje don Bosca medzi deťmi ako im pomáha a povzbudzuje. Je živým obrazom jeho srdca, ktoré sa obetovalo pre tých najbiednejších. Socha bola odliata z bronzu, váži 280 kg a je vysoká 160 cm.

 

S