Ahojte Lumeňáci,
dnes je ten deň, kedy spúšťame predpredaj lístkov do XL zóny, aby ste si ich mohli kúpiť za výhodnejšiu cenu a už vopred zabezpečiť ubytovanie. Asi vás prekvapia niektoré zmeny v našom programe. Tou najväčšou zmenou bude program na Trojičnom námestí. V piatok sme sa rozhodli rozšíriť sprievodný program, a preto nebudú hrať kapely na hlavnom pódiu, ako bolo zvykom, ale chceme vám ponúknuť viac alternatív a pevne veríme, že si každý nájde to svoje! V piatok si budete teda môcť vybrať z programu, ktorý je plný sprievodných podujatí, o ktoré máte stále väčší záujem. Pozvali sme Godzone, Adelu Banášovú, Máriu Čírovú a tanečné divadlo ATak. Čaká Vás aj prekvapenie z príležitosti osláv narodenín don Bosca, ktoré bude voľne prístupné v mestskom amfiteátri. Na Radničnom námestí sa môžete porozprávať v Rehoľnej kaviarni so zasvätenými z rôznych reholí a taktiež si prídu na svoje rodinky s deťmi v detskom kútiku.

V sobotu sme pre vás pripravili veľa zaujímavých workshopov a hlavne kapely na hlavnom pódiu na Trojičnom námestí. Program hlavného pódia otvorí v sobotu Sima Martausová. Atmosféru festivalu rozpumpujú ďalšie dve kapely, ktoré Vám onedlho predstavíme a na záver celého festivalu vystúpi headliner Martin Smith, bývalý frontman kapely Delirious?.

V programe nájdete predstavenia, ktoré budú súčasťou spoplatnenej XL zóny a taktiež program, ktorý Vám ponúkame zdarma.

Cena lístka do XL zóny je 10€, ubytovanie stojí 5€ (spolu obe noci). Novinkou tohto roka je možnosť rezervovať si miesto na talkshow Adely Banášovej a koncert Márie Čírovej. Rezervácia na jeden program stojí 2€ a je pripočítaná k cene XL lístka. Samozrejme rezervovať sa dá len obmedzený počet lístkov – v oboch prípadoch to je 1/3 miest.

Systém predpredaja lístkov a ubytovania nájdete na tomto odkaze: http://www.inviton.sk/event/lumen-festival-2015

Zakúpením XL lístka a ubytovania podporíte fungovanie Festivalu Lumen a jeho ďalší rozvoj.

Tešíme sa na Vás a skvelú atmosféru, ktorú spolu vytvoríme!

Ján Holubčík SDB