V tomto predveľkonočnom období Vám prezradíme ešte jedno meno, na ktoré sa môžete tešiť na tohtoročnom Festivale Lumen. Tentokrát nepôjde o účinkujúceho XL zóny, ale o meno, ktoré poteší Vaše hudobnícke “ucho” na hlavnom pódiu.

Ide o slovenskú speváčku, ktorá má 5 chlapov v kapele, vedie úplne Normálny život a zamýšľa sa nad tým, Kam tento svet speje. Okrem toho spieva aj o Krížovej ceste a ak ešte stále neviete, štart do jej hudobnej kariéry spôsobil “Nádherný Svätý”. Práve s touto piesňou vyhrala Simona Martausová súťaž Gospeltalent, ktorá odštartovala jej hudobnú cestu.

Sima o sebe hovorí, že miluje fialky, hudbu, prírodu, kávu, ľudí a toho, kto ich stvoril. Prvé CD Vyzliecť si človeka vydala v roku 2011, kedy začala hrať aj v Radošinskom naivnom divadle a v tomto istom období sa po hudobnej stránke zverila do rúk manažéra Jožka Šeba. Dali spolu dokopy kapelu, v roku 2013 nahrali druhý album Dobrý deň, to som ja, ktorý bol ocenený platinovou platňou.

Sme veľmi radi, že aj táto slovenská speváčka, ktorá začínala práve s gospelom a postupne si získava čoraz viac fanúšikov po celom Slovensku a v Čechách, bude súčasťou nášho festivalu!