Lumeňáci, vieme, že skvelý humor a zábavu máte radi, preto sme sa rozhodli zaradiť do XL zóny (spoplatnený sprievodný program festivalu) aj divadelno-improvizačné zoskupenie “Kapor na scéne”, ktoré sa isto postará o nával vtipných situácii, dialógov a scénok.

„Kapor na scéne“ vznikol v roku 2009 a stal sa srdcovou záležitosťou troch mladých hercov zo Žiliny. Trojica sa pravidelne predstavuje na vlastných impro-večeroch „Impro-kapro“ v Žiline, Čadci, Trnave a Bratislave (súbor improvizuje na divácke témy) a hráva aj komediálne úpravy Shakespeare-ových tragédií : „Rómeo a Júlia – najtragickejšia komédia všetkých čias“ , „Macbeth“ a najnovšie aj “Hamlet”.. V repertoári má už aj vlastné spracovanie „jánošíkovskej tematiky“ s názvom „Jánošík – najhrdinskejšia komédia všetkých Slovákov“. Traja divadelníci spolu, okrem toho, hrávajú autorské predstavenia (rozprávky) pre materské a základné školy (rozprávky : „O psíčkovi a mačičke“, „O Snehulienke“ , „Zlatovláska“, „Škaredé káčatko“).

Mgr.art. Lukáš Tandara (1988) je absolvent bábkoherectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave (VŠMU). BcA. Jaroslava Hatiarová (1986) ukončila bakalárske štúdium na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne (JAMU) odbor operný spev. Mgr. Michaela Pastorková (rod. Závodná) (1986) absolvovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Jarka, Miška a Lukáš pracujú aj ako profesionálni zdravotní klauni pre OZ Červený Nos CLOWNDOCTORS.

„Kapor na scéne“ sa okrem toho aktívne zúčastňuje súťaží v divadelnej improvizácií – Improliga – za posledné roky si mnohokrát „vybojovalo“ 1. miesto (Žilina, Bratislava, Trnava…) a od roku 2009 pravidelne účinkuje so svojimi predstaveniami na hrade Strečno.

K zoskupeniu “Kapor na scéne” sa pridá aj ich hosť Mirek Sýkora, herec a taktiež zdravotný klaun, s ktorým pravidelne spolupracujú. Divadelné improvizácie vám spríjemní aj hudobný hosť, ktorého onedlho predstavíme 🙂